1/2 FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W MINI PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

utworzone przez | lut 20, 2012 | Sport w szkole | 0 komentarzy

Po dość łatwym zwycięstwie w zawodach powiatowych przed zawodnikami stało tym razem zdecydowanie trudniejsze zadanie, a mianowicie półfinał wojewódzki, który w dniu 16 lutego 2012 roku odbył się w Hali „Łucznik” w Prudniku.

Chłopcy mieli świadomość, że ten turniej będzie wymagał od nich jeszcze większego zaangażowania i motywacji, dlatego już w drodze do hali mocno się wzajemnie pobudzali do walki.

Do zawodów przystąpiły cztery drużyny :

1)z powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego – PSP nr 12

2) z powiatu brzeskiego – PSP nr 3

3) z powiatu prudnickiego – PSP nr 1

4) z powiatu opolskiego – PSP nr 24

Turniej został przeprowadzony w oparciu o system „każdy z każdym”, dlatego wszystkie drużyny miały do rozegrania po trzy mecze.

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Michał Marcyniuk, Jakub Leśniak, Bartłomiej Halkiewicz, Dawid Zając, Kamil Turek, Miłosz Możdżeń, Szymon Łatyk, Krzysztof Knapik, Piotr Adamus i Daniel Wancek zaczęli rozgrywki od meczu z ekipą z Opola.

Pierwsza połowa meczu była niesłychanie wyrównana i na przerwę schodziliśmy tylko z jednopunktową stratą. Niestety po powrocie na boisko chłopcy zaczęli mieć problemy z obroną coraz skuteczniejszych przeciwników. Sami też zaczęli popełniać błędy, a ich strzały na bramkę przeważnie były niecelne, dlatego ostateczny wynik meczu był dla nas mało korzystny i wyniósł 16:7 dla Opola.

Po przegranej w pierwszym starciu nasi uczniowie do kolejnego meczu podeszli jeszcze bardziej skupieni i zdeterminowani chcąc tym razem pokonać przeciwników. Nie było to jednak proste zadanie, bo ekipa z Prudnika, która też miała już na koncie porażkę starała się wszelkimi sposobami stanąć nam na drodze do zwycięstwa. Praktycznie do końca utrzymywał się remis 6:6, a bramkę na miarę sukcesu w tym starciu zdobył półtorej minuty przed jego zakończeniem niezawodny Michał Marcyniuk.

Niekwestionowanym liderem całych zawodów od początku był powiat brzeski mający w składzie naprawdę dobrych szczypiornistów. Ekipa z naszej szkoły choć podbudowana zwycięstwem we wcześniejszym meczu podeszła do ostatniego spotkania z dużą powagą, ale i lekkimi obawami. Wiedzieli, że rywale „idą jak burza” przez wszystkie mecze i w potyczce z nami będzie zależało im na tym, aby spektakularnie przypieczętować swój sukces w całym turnieju. Niestety od początku uzyskali istotną przewagę nad nami. Byli lepsi i w obronie i w ataku, co pozwoliło im dość łatwo pokonać nas wynikiem 16:7.

Po zanalizowaniu wyników z poszczególnych meczy organizatorzy podali ostateczne wyniki zawodów. I tak:

MIEJSCE I – PSP nr 3 z Brzegu

MIIEJSCE II – PSP nr 24 z Opola

MIEJSCE III – PSP nr 12 z Kędzierzyna – Koźla

MIEJSCE IV – PSP nr 1 z Prudnika

Do finału wojewódzkiego mogła awansować tylko jedna drużyna, co w tym przypadku bez większych problemów wywalczyła sobie szkoła z powiatu brzeskiego. Na pocieszenie pozostałe drużyny oprócz oczywiście tej zwycięskiej, dostały pamiątkowy dyplom i puchar dla swojej szkoły.

Sylwia Fojcik

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/reczna/polchlopcy.